У жовтні розглядаються такі навчальні теми:

1. Методи побудови алгоритмів.

2. Основні поняття мови програмування.

Тьютори:

- Зуб В.В., учитель математики, директор Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Прилуцької міської ради, учитель-методист;

- Бондаренко С.М., учитель математики та інформатики Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Прилуцької міської ради, учитель-методист.

Теоретичний матеріал до навчальних тем:
1. Методи побудови алгоритмів
2. Основні поняття мови програмування
Самостійна практична робота з 05 по 25 жовтня 2015 року.
Розв'язання задач відбувається на сайті http://www.e-olymp.com/ у формі змагання в групі Учні Інтернет-школи "Юний програміст"
Задачі:

Задача 1 - Проста задача?

Задача 67 - Сир для Анфіси - 2

Задача 133 - Квадрат і точки

Задача 157 - Зоопарк

Розв'язки та коментарі

Задача 1 - Проста задача? .
Потрібно двоцифрове число розділити на цифри. Оскільки ми користуємося позиційною десятковою системою, то поділ числа на цифри виконується цілочисельним діленням даного числа на 10. Для цього використовуємо операції DIV та MOD.
var a:integer;
begin
read(a);
writeln(a div 10,' ',a mod 10);
end
.

Задача 67 - Сир для Анфіси - 2
Задача з розділу лінійних програм, тому кількість розрізів не залежить від вибору порядку розрізання сторін і обчислюється за формулою. Виведемо її.
Почнемо розрізати по стороні А і одразу розріжемо на максимальну кількість частин. Отримаємо А частин розміру 1*В*С і виконаємо А-1 розрізів. Далі ріжемо кожен з отриманих кусків по стороні В. Отримаємо А*В кусків розмірами 1*1*С, виконавши при цьому всього А*(В-1) розріз. Залишається виконати розрізання по стороні С. Буде виконано А*В*(С-1) розрізів. Всього маємо (А-1)+А*(В-1)+А*В*(С-1)=А-1+А*В-А+А*В*С-А*В=А*В*С-1 розрізів.
var a,b,c: int64;
begin

read
(a,b,c);
writeln(a*b*c-1);
end.

Задача 133 - Квадрат і точки
Зображемо на папері у клітинку квадратики зі сторонами 1, 2, 3, ... клітинок. У першому випадку ми закриємо 4 точки, у другому - 9, у третьому - 16, ... Як бачимо, ми отримуємо числа, що є точними квадратами: 2^2, 3^2, 4^2, ... Тому для введеного числа А потрібно вивести квадрат наступного числа.
var
a: int64;
begin

read
(a);
writeln((a+1)*(a+1));
end.

Задача 157 - Зоопарк
Нехай Юра вибере першу клітку. Тоді Слава може вибрати будь-яку із решти N-2 не сусідніх кліток. Якщо ж Юра вибере другу - Славі залишається вибір із N-3 кліток, і т.д. Маємо спадну послідовність послідовних натуральних чисел N-2, N-3, N-4, ..., 2, 1. Знайдемо її суму за відомою формулою: S=(N-2+1)/2*(n-2)=(N-2)*(N-1)/2. Оскільки Юра та Слава можуть обмінятися місцями, то кількість варіантів зростає в 2 рази. Тобто, S=(N-2)*(N-1).
var a: int64;
begin
read
(a);
writeln((a-2)*(a-1));
end.

Кiлькiсть переглядiв: 520